ZA
5° | 17°
2%
ZO 1-2
Zaterdagochtend kan er regionaal eerst ochtendgrijs aanwezig zijn.
Zodra dat is opgeruimd krijgen we overal een zonnig vervolg van de dag.
De temperatuur loopt op naar een maximum tussen 15 en 18°C, afhankelijk van de duur van het eventuele ochtendgrijs.
Op vrijdag en zaterdag stoot de temperatuur door naar een maximum tussen 38 en 40°C. Een lokaal hitte-onweer is op beide dagen niet uitgesloten.
Zondag wordt de kans op een bui groter en stroomt er ergens in de loop van de dag koelere lucht binnen.
De kans is groot dat we volgende week vaak nog aan 25°C of meer zullen geraken.
Misschien kan het toevallig eens een keertje bij 23 blijven, bijvoorbeeld op dinsdag. Maar voor hetzelfde geld komen we dinsdag en woensdag weer in de buurt van 30 graden uit, na een klein dipje op maandag.
De kans is groot dat het vanaf maandag beduidend minder warm wordt. Of dit ook het einde van de hittegolf betekent, is echter nog een vraagteken. Sommige berekeningen laten voor maandag of dinsdag zelfs temperaturen beneden 20°C zien, als gevolg van een regenzone die heel de dag over Limburg zou blijven slepen. Andere berekeningen laten de maxima toch nog steeds boven 25°C uitkomen. De hittegolf is officieel pas voorbij wanneer de temperatuur 24 uur lang beneden 25°C blijft.
Weerkaarten voor een termijn van 7 dagen en verder vooruit zijn per definitie onbetrouwbaar.
Voor een goede inschatting van zekerheden, onzekerheden en de marges die we in acht moeten nemen zijn we voor deze termijn altijd aangewezen op de pluimverwachtingen.
Cijfers in eender welke app voor een termijn van 7 dagen en verder vooruit zijn dus ook onbetrouwbaar aangezien deze slechts één van de vele mogelijke scenario’s voorstellen als een voorspelling.
