Altijd op de hoogte met weerpush   —   Weerpush appstore Weerpush play store

ruben Weytjens weerman Limburg

Zondag 3 mei

Tussen 17 en 20 uur droog. Vanavond vooral over het westen nog kans op buien.

Tussen 17 en 19.30 uur blijft het in Limburg droog. In de loop van de avond kunnen er mogelijk nog een aantal stevige buien het zuidwesten van onze provincie bereiken. Deze verplaatsen zich over het westen van onze provincie richting Nederland. Onweer blijft daarbij nog tot ongeveer 22 uur tot de mogelijkheden behoren. In het oosten blijft het waarschijnlijk voor de rest van de dag droog.

Omstreeks 18 uur is het 16 graden. De volgende uren zal het een beetje afkoelen.
De wind doet het verder nog altijd rustig aan.

Vannacht blijft het droog met breder wordende opklaringen. Het wordt nevelig en regionaal kan het tegen de ochtend ook mistig worden.
De temperatuur blijft boven 10°C.

Maandag is het eerst droog. In de loop van de voormiddag kan het regionaal wél al eens licht regenen.

Na het middaguur komt er vanuit het zuiden een intense buienzone opzetten, gevolgd door langdurige regenval. Tijdens de buien kan er veel regen in korte tijd vallen. Bovendien staat er weinig wind waardoor de buien zich slechts heel traag zullen verplaatsen. Daardoor kunnen sommige buien onder hun pad 20 tot 40 liter per vierkante meter achterlaten. Zeer lokaal kan dat nog meer worden. Ook onweer is mogelijk.

Aan de voorzijde van de buienzone zal het nog opwarmen tot 20 a 22 graden. Vanwege de hoge luchtvochtigheid gaat het zwoel aanvoelen.

In de nacht naar dinsdag kan er regionaal nog flink wat regen vallen, met name in het zuidoosten. De regenzone trekt zich tijdelijk terug naar het zuiden, maar lijkt zich in de loop van dinsdagochtend weer uit te breiden over Limburg.
De temperatuur zakt naar een graad of 10.

Laatste update: Ruben - 19:01u
zonsopgang zonsondergang
windrichting ZW 2
regenkans 25%

17°

17°

16°

16°

17°

16°

16°

(Temperaturen om 10u)
zonsopgang zonsondergang
windrichting ZW 2-3
regenkans 99%

17°

17°

17°

16°

17°

18°

17°

(Max. temperaturen)
zonsopgang zonsondergang
windrichting ZW 2-1
regenkans 30%

13°

13°

13°

13°

13°

13°

13°

(Min. temperaturen)

Het weer voor de volgende dagen

Woensdag is het grijs. Een regenzone trekt zich langzaam terug naar het zuidoosten.

Op woensdag en donderdag wordt het vanwege de dikke wolken geen 13 graden.
Vanaf vrijdag wordt het weer gevoelige zachter. Waarschijnlijk komen we zaterdag zelfs boven 20 graden uit.

Vrijdag blijft het droog. Zaterdag neemt de kans op buien toe, maar het blijft meestal droog.
Voor zondag staan er perioden met regen op sommige weerkaarten, andere houden het opnieuw grotendeels droog.


Nieuw:
Kun je niet wachten op mijn update na een analyse van de berekeningen door diverse weercomputers?
Op deze pagina vind je alvast een gedetailleerde prognose voor de komende 5 dagen in jouw gemeente op basis van het Europese weermodel ECMWF. 

 

MA

4 mei

12° | 19°


neerslag 85% wind ZW 2-3


Voormiddag droog. Namiddag intense buien.

Maandag is het eerst droog. In de loop van de voormiddag kan het […]

Lees meer
80%
Zekerheid weersverwachting

DI

5 mei

10° | 12°


neerslag 95% wind NO 2-3


Eerst meestal droog met enkele lokale buien. ’s Avonds overal regen.

Dinsdag wordt een wisselvallig dag met vele gezichten. In het eerste […]

Lees meer
90%
Zekerheid weersverwachting

WO

6 mei

| 10°


neerslag 98% wind NO 2-3


Vooral in het zuidoosten nog lange tijd nat.

Woensdag begint de dag waarschijnlijk overal in Limburg nog nat. De […]

Lees meer
80%
Zekerheid weersverwachting

DO

7 mei

| 14°


neerslag 15% wind NO 2-3


Veel wolken en een frisse noordoostenwind

Donderdag zijn de lage wolken boven Limburg doorgaans ruim in de […]

Lees meer
85%
Zekerheid weersverwachting

VR

8 mei

| 18°


neerslag 5% wind NW


Droog en gevoelig zachter

Vrijdag doet de temperatuur er meerdere graden bovenop. De maxima […]

Lees meer
80%
Zekerheid weersverwachting

Weermodellen

Op deze pagina vindt u een uitleg over de interpretatie van diverse weerkaarten en grafieken, met vervolgens vele links naar diverse bronnen waar deze gegevens gepubliceerd worden. Dit zijn ook de gegevens die gebruikt worden om tot een weersverwachting te kunnen komen, mits een correct gebruik ervan.

Lees meer

Radar & Satelliet

Voor de zeer korte termijn zijn de weerkaarten niet meer zo relevant, en kunnen we veel beter afgaan op wat de satellietbeelden (wolken) en radarbeelden (regen) ons tonen. Op deze pagina vindt u een overzicht van de voornaamste wolkenfoto’s en neerslagmetingen, niet alleen boven Limburg maar ook om ons heen.

Lees meer

Waarnemingen

Op deze pagina vindt u een overzicht van vele meetgegevens uit Limburg en ruime omstreken. Niet alleen van temperaturen, maar ook van andere parameters zoals neerslag, luchtdruk en wind. Deze gegevens kunnen eventueel gebruikt worden om een weersverwachting last minute te kunnen bijsturen.

Lees meer