Altijd op de hoogte met weerpush   —   Weerpush appstore Weerpush play store

Nazomerse periode op komst

In de pluimverwachtingen zien we reeds sinds meerdere dagen een trend naar een nazomerse periode in de laatste 10 dagen van september. Een trend vraagt echter nog om bevestiging, maar de kans is groot dat het vanaf maandag langdurig droog blijft. Mét ook steeds meer ruimte voor de zon. Mogelijk komt er op donderdag even wat meer bewolking opzetten, wanneer het ene hogedrukgebied het andere komt aflossen.

Aanvankelijk kunnen we maxima tussen 20 en 23 graden verwachten. Mogelijk klimt de temperatuur tegen vrijdag richting 25°C en méér. Al zien we in de meest recente temperatuurpluim nog wel een spreiding tussen 20 en 30°C. Sommige berekeningen laten de warme nazomer daarna doorzetten, maar eigenlijk valt er vanaf zaterdag 26 september weinig concreets te zeggen over de te verwachten temperaturen.

 

Ruben Weytjens Noorderlichtman

Naast weerman voor Limburg ben ik ook noorderlichtman in IJsland, Finland, Noorwegen en Spitsbergen. Want zoals ik weersverwachtingen voor Limburg maak, zo maak ik noorderlichtverwachtingen voor het hoge noorden.

Noorderlicht is voor mij het mooiste natuurfenomeen dat wij hier op Aarde met onze blote ogen kunnen waarnemen. Het komt in Limburg slechts zeer zelden voor, maar ten noorden van de noordpoolcirkel maak je tijdens heldere nachten een goede kans om het te zien. Ik reis daarom ook vaak naar het noorden van Europa om dit verschijnsel te kunnen zien, soms prive maar vaak ook als gids/reisleider.

Meer weten?