Over het westen van Limburg is de sluierbewolking voormiddag wat dikker dan verwacht, waardoor de zon het daar moeilijk heeft of helemaal is verdwenen. Hoe meer naar het oosten, hoe vlotter de zon nog doorheen de sluierwolken kan schijnen.
Vanochtend vroor het op de meeste plaatsen in Limburg tussen -1 en -2°C.
Namiddag halen we een maximum tussen 8 en lokaal 10°C.
In de nacht naar dinsdag komt er meer en meer bewolking opzetten. Deze wolken zetten een rem op de afkoeling.
In het noordoosten zou het bij het begin van de nacht mogelijk nog even licht kunnen vriezen, elders blijft de temperatuur positief.
Het wordt geleidelijk wisselvalliger en minder zacht.
Op maandag en dinsdag zouden we er op de meeste plaatsen in Limburg nog aan kunnen ontsnappen. Woensdag wordt dat moeilijker. Ook voor vrijdag staan er meerdere buien op de weerkaarten.
Grote neerslagsommen zijn echter niet te verwachten. Maar samen met de toenemende neerslagkansen, zullen ook de temperaturen wat minder uitbundig worden. Voorlopig lijkt het echter niet richting een koude, maar eerder normale periode te evolueren. Maar in het komende weekend zal het niet veel warmer dan 10°C worden, de normale temperatuur voor deze tijd van het jaar.
Op deze pagina vindt u een uitleg over de interpretatie van diverse weerkaarten en grafieken, met vervolgens vele links naar diverse bronnen waar deze gegevens gepubliceerd worden. Dit zijn ook de gegevens die gebruikt worden om tot een weersverwachting te kunnen komen, mits een correct gebruik ervan.
Lees meer
Voor de zeer korte termijn zijn de weerkaarten niet meer zo relevant, en kunnen we veel beter afgaan op wat de satellietbeelden (wolken) en radarbeelden (regen) ons tonen. Op deze pagina vindt u een overzicht van de voornaamste wolkenfoto’s en neerslagmetingen, niet alleen boven Limburg maar ook om ons heen.
Lees meer
Op deze pagina vindt u een overzicht van vele meetgegevens uit Limburg en ruime omstreken. Niet alleen van temperaturen, maar ook van andere parameters zoals neerslag, luchtdruk en wind. Deze gegevens kunnen eventueel gebruikt worden om een weersverwachting last minute te kunnen bijsturen.
Lees meer