Vanavond klaart het helemaal uit. Dit luidt dan weer een sterke afkoeling in, met dus een vrij koude nacht naar woensdag tot gevolg.
De temperatuur bereikt een minimum tussen +2 en +4°C. Op heel wat plaatsen zal het laag boven de kurkdroge bodem tot vorst kunnen komen.
Woensdag wordt een zeer zonnige lentedag.
’s Ochtends is het fris, zoals dat bij een lentedag eigenlijk hoort te zijn. Namiddag wordt een zacht maximum rond 17 a 18 graden bereikt.
De UV piekt tot niveau 5.
De wind waait meestal matig uit het noordoosten tot oosten.
Laatste update: Ruben - 20:49uZaterdag is het vaak bewolkt met vooral namiddag kans op een bui. Zondag blijft het tot de vooravond op de meeste plaatsen droog en de temperatuur boekt wat winst. Pas na het weekend gaan we stap voor stap op zoek naar 20 graden. Mogelijk zit er eind volgende week 25 graden in.
Nieuw: Kun je niet wachten op mijn update na een analyse van de berekeningen door diverse weercomputers?
Op deze pagina vind je alvast een gedetailleerde prognose voor de komende 5 dagen in jouw gemeente op basis van het Europese weermodel ECMWF.
Op deze pagina vindt u een uitleg over de interpretatie van diverse weerkaarten en grafieken, met vervolgens vele links naar diverse bronnen waar deze gegevens gepubliceerd worden. Dit zijn ook de gegevens die gebruikt worden om tot een weersverwachting te kunnen komen, mits een correct gebruik ervan.
Lees meer
Voor de zeer korte termijn zijn de weerkaarten niet meer zo relevant, en kunnen we veel beter afgaan op wat de satellietbeelden (wolken) en radarbeelden (regen) ons tonen. Op deze pagina vindt u een overzicht van de voornaamste wolkenfoto’s en neerslagmetingen, niet alleen boven Limburg maar ook om ons heen.
Lees meer
Op deze pagina vindt u een overzicht van vele meetgegevens uit Limburg en ruime omstreken. Niet alleen van temperaturen, maar ook van andere parameters zoals neerslag, luchtdruk en wind. Deze gegevens kunnen eventueel gebruikt worden om een weersverwachting last minute te kunnen bijsturen.
Lees meer