Vandaag is het een zeer wisselvallige dag met een komen en gaan van maartse buien.
Sommige buien kunnen korrelhagel aan boord hebben en gepaard gaan met enkele donderslagen. Ook smeltende sneeuw is mogelijk.
Tussendoor komt er ook ruimte voor de zon en om te kunnen genieten van de prachtige wolkenformaties.
Het zal veel vaker droog zijn dan nat.
Het wordt nog maximaal 8°C. Dat is kouder dan de temperatuur die om middernacht nog op de thermometer stond. Tijdens buien kan de temperatuur zelfs terugvallen naar minder dan 5°C.
De wind waait aan gemiddeld 5 Beaufort uit het westen. De windvlagen kunnen nog steeds oplopen tot gemiddeld zo’n 50 km/u.
Tijdens felle buien zijn uitschieters tot 75 km/u mogelijk.
Vanavond doven de buien stilaan uit. Ook de wind zal geleidelijk luwen.
In de nacht naar donderdag verschijnen er brede opklaringen. Het koelt dan flink af.
Auto’s die buiten blijven staan, kunnen zodoende weer een ijslaagje krijgen. Mogelijk zal er flink gekrabd moeten worden, indien er ook nog regendruppels vast vriezen aan de ramen. Er bestaat ook een kans op rijm- of ijsplekken op de wegen.
In de nacht naar donderdag kunnen er enkele buien over Limburg passeren.
Donderdag en vrijdag blijft het droog en zeer zacht lenteweer.
Het weekend oogt momenteel wisselvallig. Vooral in de loop van zaterdag is er kans op buien. Zondag zou droog kunnen blijven.
Nieuw: Kan je niet wachten op mijn update na een analyse van de berekeningen door diverse weercomputers? Op deze pagina vind je alvast een gedetailleerde prognose voor de volgende 5 dagen in jouw gemeente op basis van het Europese weermodel ECMWF.
Op deze pagina vindt u een uitleg over de interpretatie van diverse weerkaarten en grafieken, met vervolgens vele links naar diverse bronnen waar deze gegevens gepubliceerd worden. Dit zijn ook de gegevens die gebruikt worden om tot een weersverwachting te kunnen komen, mits een correct gebruik ervan.
Lees meer
Voor de zeer korte termijn zijn de weerkaarten niet meer zo relevant, en kunnen we veel beter afgaan op wat de satellietbeelden (wolken) en radarbeelden (regen) ons tonen. Op deze pagina vindt u een overzicht van de voornaamste wolkenfoto’s en neerslagmetingen, niet alleen boven Limburg maar ook om ons heen.
Lees meer
Op deze pagina vindt u een overzicht van vele meetgegevens uit Limburg en ruime omstreken. Niet alleen van temperaturen, maar ook van andere parameters zoals neerslag, luchtdruk en wind. Deze gegevens kunnen eventueel gebruikt worden om een weersverwachting last minute te kunnen bijsturen.
Lees meer