ZA
5° | 20°
80%
Z 3-5-2
Zaterdagvoormiddag is het droog en vrij zonnig. In de loop van de namiddag neemt de bewolking toe. Na 15 uur zal er een buienzone van zuidwest naar noordoost over onze omgeving passeren. Sommige buien kunnen intens zijn. Een aantal ontladingen zijn daarbij dan niet uitgesloten. Op deze timing zit er nog een beetje onzekerheid, dus het loont zeker de moeite om na 14 uur af en toe omhoog te kijken en de actuele radarbeelden te raadplegen. (Niet de voorspelde radarbeelden, want daarop die je uren vooruit de simulatie van één weermodel)
Aan de voorzijde van de buienzone wordt het nog warm in Limburg. We kunnen dus temperaturen boven 20°C verwachten. Halverwege de voormiddag zal het al ongeveer 15°C zijn. Kort na het middaguur wordt de kaap van 20°C bereikt. Op de meeste plaatsen zal het maximum uiteindelijk tussen 21 a 22°C uitkomen. Tegen 17 uur kan het als gevolg van de buienzone zijn afgekoeld naar 10°C.
De wind waait aan gemiddeld 4 Beaufort, een groot verschil met vrijdag. Voormiddag vanuit het zuidoosten, namiddag vanuit het zuidwesten. De windvlagen kunnen in een open omgeving soms 40 tot 45 km/u bereiken. Bij een goed ontwikkelde bui zou dat lokaal eens 55 km/u kunnen worden. ’s Avonds zal de wind wat kalmeren.
In het tweede deel van de avond wordt het overal droog. Er volgt dan ook een droge nacht naar zondag.
We vertoeven weer in koelere luchtmassa’s, maar de temperatuur blijft boven nul. Het minimum komt ergens tussen 2 en 4°C te liggen.
In de nacht naar donderdag kunnen er enkele buien over Limburg passeren.
Donderdag en vrijdag blijft het droog en zeer zacht lenteweer.
Het weekend oogt momenteel wisselvallig. Vooral in de loop van zaterdag is er kans op buien. Zondag zou droog kunnen blijven.
Nieuw: Kan je niet wachten op mijn update na een analyse van de berekeningen door diverse weercomputers? Op deze pagina vind je alvast een gedetailleerde prognose voor de volgende 5 dagen in jouw gemeente op basis van het Europese weermodel ECMWF.
Momenteel (dinsdagmiddag) is het nog steeds onzeker welk weerbeeld we in het komende weekend te zien krijgen.
De neerslagpluim toont ons dat het onzeker is of en wanneer er regen uit de lucht zal komen vallen.
Vanaf zondag levert de temperatuur wel meerdere graden in. Ook de nachten worden weer kouder, met kans op grondvorst.
Weerkaarten voor een termijn van 7 dagen en verder vooruit zijn per definitie onbetrouwbaar.
Voor een goede inschatting van zekerheden, onzekerheden en de marges die we in acht moeten nemen zijn we voor deze termijn altijd aangewezen op de pluimverwachtingen.
Cijfers in eender welke app voor een termijn van 7 dagen en verder vooruit zijn dus ook onbetrouwbaar aangezien deze slechts één van de vele mogelijke scenario’s voorstellen als een voorspelling.
