VR
10° | 17°
80%
W 2-3
Vrijdag gaat de dag in Limburg van start met een laag wolkendek waaruit vaak lichte regen of motregen zal vallen.
Ook na het middaguur is het aanvankelijk nog miezerig. Pas naar de vooravond toe zal het vanuit het westen stilaan droog worden.
Mogelijk zitten er ’s avonds nog wat zonnestralen in, maar die zon komt te laat om de temperatuur nog wat te kunnen opkrikken.
Het wordt dan ook niet warmer dan 16 a 17°C.
De wind komt uit het westen en haalt meestal 2 tot 3 Beaufort. Daarmee zal het dus ook fris aanvoelen
Er volgt een bewolkte maar droge nacht naar zaterdag.
De temperatuur zakt niet lager dan 14°C en het blijft matig waaien vanuit het westen.
Tijdens het weekend krijgen we temperaturen tot zo’n 20 graden.
Het blijft grotendeels of zelfs volledig droog.
Vanaf dinsdag of ten laatste woensdag klimt de temperatuur naar 25°C en meer.
Tot en met woensdag is de kans op neerslag klein. Daarna neemt de kans op een bui iets toe.
De kans is groot dat het vanaf woensdag 17 juni meer dan 25°C wordt. Mogelijk zitten er verderop tropische temperaturen in, maar dat is nog onzeker.
De trend is alvast een stijgende lijn…
Weerkaarten voor een termijn van 7 dagen en verder vooruit zijn per definitie onbetrouwbaar.
Voor een goede inschatting van zekerheden, onzekerheden en de marges die we in acht moeten nemen zijn we voor deze termijn altijd aangewezen op de pluimverwachtingen.
Cijfers in eender welke app voor een termijn van 7 dagen en verder vooruit zijn dus ook onbetrouwbaar aangezien deze slechts één van de vele mogelijke scenario’s voorstellen als een voorspelling.
