ZA
1° | 18°
0%
N 1-3-1
Bij het ochtendgloren kan er zaterdag vooral over het noorden van Limburg mist of lage bewolking ontstaan. Hoe ver de zone met ochtendgrijs zich zal weten uit te breiden is niet precies in te schatten, maar vermoedelijk zal het in het zuiden van de provincie helder blijven. Daar zal de bewolking dus geen reddende factor kunnen betekenen voor vorstgevoelige gewassen.
In de loop van de voormiddag zal overal in Limburg een griet van een zon aan de hemel verschijnen.
De dag begint aan de koude kant, met een grote kans op vorst ter hoogte van de grassprietjes. Om de gevoeligste plekjes, zoals valleien of komvormige landschappen, kan de temperatuur ook op neushoogte even rond het vriespunt schommelen.
Uiteindelijk wordt er toch weer een maximum rond 18 a 19°C bereikt.
Er waait een zwakke tot matige noordenwind.
De UV-waarde kan oplopen naar een piek boven niveau 5. Met de neus in de wind voel je niet meteen dat je aan het verbranden bent.
In de nacht naar zondag zakt de temperatuur tot net boven het vriespunt. Doordat de wind niet volledig wegvalt, blijven de wijngaarden vermoedelijk gespaard van schadelijke nachtvorst.
Vrijdag wordt het tussen 14 uur en middernacht erg onstuimig. Tot zaterdagochtend valt er op de meeste plaatsen 15 tot 30 liter neerslag. Zaterdag blijft het overdag droog. Zaterdagavond gaat het hard regenen en ook hard waaien. Zondag wordt het rustiger en droger. Maandag begint droog, maar eindigt nat.
Al die tijd komen de maxima rond 12°C uit.
In de loop van volgende week wordt het zachter met maxima richting 15 graden en meer. De neerslagkans wordt vanaf dinsdag of woensdag klein.
De kans is groot dat we van dinsdag 27 tot vrijdag 30 oktober maxima tussen 15 en 17°C krijgen.
Voorlopig staat er geen stormweer meer op de weerkaarten.
Weerkaarten voor een termijn van 7 dagen en verder vooruit zijn per definitie onbetrouwbaar.
Voor een goede inschatting van zekerheden, onzekerheden en de marges die we in acht moeten nemen zijn we voor deze termijn altijd aangewezen op de pluimverwachtingen.
Cijfers in eender welke app voor een termijn van 7 dagen en verder vooruit zijn dus ook onbetrouwbaar aangezien deze slechts één van de vele mogelijke scenario’s voorstellen als een voorspelling.
