Namiddag krijgen we vanuit het westen zeer brede opklaringen en dus veel zon.
De UV piekt tot 3.5 rond half twee. Na 16 uur zakt deze alweer beneden 2, waardoor de kans op zonnebrand snel onbestaande wordt. Het is immers bijna oktober.
Er waait een matige zuidwestenwind en de temperatuur bereikt een maximum rond 23 a 24 graden.
Iets minder dan gisteren verwacht dus, en dat komt door de tijdelijke toename van de bewolking in de loop van de voormiddag.
In de nacht naar maandag komt er vanuit het westen stilaan wat meer bewolking opzetten. Het blijft echter droog.
De temperatuur zakt naar een minimum rond 14 a 15°C.
Zaterdagochtend kan er regionaal nog een beetje regen vallen. Tegen de middag wordt het overal in Limburg droog. Er volgt dan ook een droge namiddag. In de loop van de avond gaat het hard regenen en ook weer krachtig waaien.
Zondag wordt het rustiger en droger. Maandag begint droog, maar eindigt nat.
Al die tijd komen de maxima rond 12°C uit.
In de loop van volgende week wordt het zachter met maxima richting 15 graden en meer. De neerslagkans wordt vanaf dinsdag of woensdag klein.
Op deze pagina vindt u een uitleg over de interpretatie van diverse weerkaarten en grafieken, met vervolgens vele links naar diverse bronnen waar deze gegevens gepubliceerd worden. Dit zijn ook de gegevens die gebruikt worden om tot een weersverwachting te kunnen komen, mits een correct gebruik ervan.
Lees meer
Voor de zeer korte termijn zijn de weerkaarten niet meer zo relevant, en kunnen we veel beter afgaan op wat de satellietbeelden (wolken) en radarbeelden (regen) ons tonen. Op deze pagina vindt u een overzicht van de voornaamste wolkenfoto’s en neerslagmetingen, niet alleen boven Limburg maar ook om ons heen.
Lees meer
Op deze pagina vindt u een overzicht van vele meetgegevens uit Limburg en ruime omstreken. Niet alleen van temperaturen, maar ook van andere parameters zoals neerslag, luchtdruk en wind. Deze gegevens kunnen eventueel gebruikt worden om een weersverwachting last minute te kunnen bijsturen.
Lees meer