Altijd op de hoogte met weerpush   —   Weerpush appstore Weerpush play store

Pluimverwachtingen: Aanhoudend (zeer) zacht en (kurk)droog.

Volgens de nieuwste pluimverwachting van weermodel ECMWF blijft het in Limburg de volgende 8 tot 10 dagen zacht tot zeer zacht lenteweer. Op zondag valt de temperatuur even wat terug, maar het dipje oogt inmiddels wat minder uitgesproken dan de voorbije dagen nog het geval was. Daarna blijft het zacht tot zeer zacht, met een toenemende kans op warme dagen (20+) rond de maandwisseling.

Temperatuurpluim

  • Donderdag, vrijdag en zaterdag 18 tot 20 graden als maximum
  • ’s Nachts steeds onder 5°C. Vanwege de kurkdroge bodem is er een verhoogde kans op vorst in de onderste decimeters
  • Dipje op zondag met een maximum ergens tussen 15 en 17 graden
  • Maandag waarschijnlijk weer zachter
  • Vanaf dinsdag onzeker, met een grote kans op aanhoudend (zeer) zachte temperaturen
  • Voorzichtige trend naar mogelijk 20+ vanaf donderdag 30 april.

Neerslagpluim:

  • Tot en met maandag kurkdroog
  • Het zwakke neerslagsignaal op dinsdag is voorlopig te negeren
  • De kans is groot dat het tot na 1 mei droog blijft (alles daarna is sowieso onbetrouwbaar)

Ruben Weytjens Noorderlichtman

Naast weerman voor Limburg ben ik ook noorderlichtman in IJsland, Finland, Noorwegen en Spitsbergen. Want zoals ik weersverwachtingen voor Limburg maak, zo maak ik noorderlichtverwachtingen voor het hoge noorden.

Noorderlicht is voor mij het mooiste natuurfenomeen dat wij hier op Aarde met onze blote ogen kunnen waarnemen. Het komt in Limburg slechts zeer zelden voor, maar ten noorden van de noordpoolcirkel maak je tijdens heldere nachten een goede kans om het te zien. Ik reis daarom ook vaak naar het noorden van Europa om dit verschijnsel te kunnen zien, soms prive maar vaak ook als gids/reisleider.

Meer weten?