Altijd op de hoogte met weerpush   —   Weerpush appstore Weerpush play store

ruben Weytjens weerman Limburg

Vrijdag 5 juni

Vannacht en zaterdagvoormiddag droog. In de loop van de namiddag zal het gaan regenen.

De nacht naar zaterdag verloopt droog maar frisjes. Tegen de ochtend zal de temperatuur op veel locaties beneden 10°C zakken.

Zaterdagvoormiddag blijft het in Limburg nog droog. Eerst is het nog wisselend bewolkt maar in de late voormiddag zal de bewolking de overmacht krijgen.
In de vroege namiddag kan er hier en daar een licht buitje vallen. Pas na 15 uur zal het vanuit het westen op steeds meer plaatsen licht beginnen regenen. In het oosten van onze provincie kan het nog tot na 17 uur droog blijven. De kans dat het uiteindelijk overal een poosje nat wordt is groot, maar grote neerslaghoeveelheden zitten er niet in.
’s Avonds kunnen de lokale buien lokaal intenser worden. Een enkele donderslag is niet uit te sluiten, maar grootschalige onweershaarden zijn niet te verwachten.

Rond het middaguur kan het 19 a 20 graden worden. Zodra het begint te regenen zal de temperatuur snel meerdere graden inleveren.
De wind zal nog altijd vanuit het zuidwesten waaien. In de voormiddag staat er gemiddeld 2 tot 3 Beaufort. In de namiddag wordt het even wat kalmer, alvorens de wind in de vooravond weer wat aanwakkert.

In de nacht naar zondag blijft deze matige zuidwestenwind doorwaaien.
De temperatuur zakt naar een minimum tussen 10 en 12°C.

Laatste update: Ruben - 22:34u
zonsopgang zonsondergang
windrichting ZW 3
regenkans 50%

13°

13°

13°

13°

13°

13°

13°

(Temperaturen om 10u)
zonsopgang zonsondergang
windrichting ZW 3-2
regenkans 60%

19°

18°

19°

18°

17°

18°

17°

(Max. temperaturen)
zonsopgang zonsondergang
windrichting Z 2
regenkans 5%

10°

10°

(Min. temperaturen)

Het weer voor de volgende dagen

Donderdag wordt voorlopig de laatste dag met 30°C in Limburg. Waarschijnlijk zien we deze temperatuur de eerstvolgende 10 dagen niet meer terug.
Wat we echter ook niet gaan zien, is regen van betekenis. De komende 10 dagen wordt er tussen de 0 en 3 liter per vierkante meter berekend. Niet meer dan de spreekwoordelijke druppel op een hete plaat dus.

De temperaturen zakken vanaf het weekend naar maximaal 23 tot 25°C. Het wordt dus weer doenbaar om op een zonnig terras plaats te nemen.
De nachten koelen ook fors af, de warmte kan dus eindelijk op een natuurlijke manier uit onze woningen worden verdreven.

ZA

6 juni

| 20°


neerslag 85% wind ZW 3-2-4


Voormiddag droog. In de loop van de namiddag op meer en meer plaatsen regen.

Zaterdagvoormiddag blijft het in Limburg nog droog. Eerst is het nog […]

Lees meer
65%
Zekerheid weersverwachting

ZO

7 juni

10° | 19°


neerslag 5% wind W 4-1


Droog maar meestal bewolkt

Zondag blijft het in Limburg waarschijnlijk overal droog. Veel zon […]

Lees meer
85%
Zekerheid weersverwachting

MA

8 juni

12° | 22°


neerslag 75% wind ZW 3-4


Eerst droog en vrij warm. ’s Avonds verkoelende buien met kans op onweer.

Maandag wordt het tijdelijk wat warmer in Limburg. De temperatuur […]

Lees meer
95%
Zekerheid weersverwachting

DI

9 juni

| 17°


neerslag 80% wind W 3-4


Fris met namiddag buien en kans op onweer

Dinsdag wordt een wisselvallige dag. Voormiddag blijft het in Limburg […]

Lees meer
90%
Zekerheid weersverwachting

WO

10 juni

12° | 17°


neerslag 75% wind ZW 3


Wisselvallig en fris

Woensdag wordt het andermaal wisselvallig in Limburg. Voormiddag valt […]

Lees meer
90%
Zekerheid weersverwachting

Weermodellen

Op deze pagina vindt u een uitleg over de interpretatie van diverse weerkaarten en grafieken, met vervolgens vele links naar diverse bronnen waar deze gegevens gepubliceerd worden. Dit zijn ook de gegevens die gebruikt worden om tot een weersverwachting te kunnen komen, mits een correct gebruik ervan.

Lees meer

Radar & Satelliet

Voor de zeer korte termijn zijn de weerkaarten niet meer zo relevant, en kunnen we veel beter afgaan op wat de satellietbeelden (wolken) en radarbeelden (regen) ons tonen. Op deze pagina vindt u een overzicht van de voornaamste wolkenfoto’s en neerslagmetingen, niet alleen boven Limburg maar ook om ons heen.

Lees meer

Waarnemingen

Op deze pagina vindt u een overzicht van vele meetgegevens uit Limburg en ruime omstreken. Niet alleen van temperaturen, maar ook van andere parameters zoals neerslag, luchtdruk en wind. Deze gegevens kunnen eventueel gebruikt worden om een weersverwachting last minute te kunnen bijsturen.

Lees meer