Altijd op de hoogte met weerpush   —   Weerpush appstore Weerpush play store

Woensdag eindelijk regen van betekenis?

Het Europese weermodel ECMWF berekent al enkele dagen een neerslagzone op woensdag. Deze zou van noordwest naar zuidoost over Limburg trekken, en daarbij urenlang voor gezapige regenval zorgen. Op vrijdagochtend wordt er regionaal zelfs tot 16 liter per vierkante meter betekenen.

Dit zou goed nieuws zijn voor de regenwaterputten, maar uiteraard is er veel méér neerslag nodig om te compenseren voor de droogte van de voorbije maanden. Een langdurig natte periode ligt echter niet meteen in het verschiet. Maar ook een nieuwe hittegolf is niet direct te verwachten.

De kans is groot dat het er bij een volgende berekening weer anders uitziet, maar momenteel wordt er door de Europese computers een behoorlijk natte woensdag berekend, met vanaf de ochtend tot een stuk in de namiddag vaak regen.

Neerslagindicatie voor 8 uur:

 

Neerslagindicatie voor 11 uur:

 

Neerslagindicatie voor 14 uur:

Neerslagsom tot woensdagavond: Regionaal tot 15 liter per vierkante meter

De bijhorende neerslagpluim bevestigt dat deze berekening niet alleen staat. Het is dus niet meer de vraag óf het gaat regenen, maar eerder hoeveel het zal regenen:

Vervolgens zou het dan weer zo goed als droog blijven.

Woensdag zal dan mogelijk ook de minst warme dag van de week worden. Minst “warm”, want met temperaturen vanaf 20°C spreken we in de meteorologie nog steeds van een “warme dag”. Meestal zullen de maxima van zaterdag tot en met donderdag ergens tussen 22 en 24°C uitkomen.

Waarschijnlijk wordt het vanaf vrijdag weer warmer, maar voorlopig lijken we niet meteen op weg naar een nieuwe hittegolf. Al zitten er wel een aantal lijntjes tussen, waarbij de temperatuur toch weer oploopt naar 30°C en meer. Maar die lijntjes zijn dus flink in de minderheid. Voorlopig?

Ruben Weytjens Noorderlichtman

Naast weerman voor Limburg ben ik ook noorderlichtman in IJsland, Finland, Noorwegen en Spitsbergen. Want zoals ik weersverwachtingen voor Limburg maak, zo maak ik noorderlichtverwachtingen voor het hoge noorden.

Noorderlicht is voor mij het mooiste natuurfenomeen dat wij hier op Aarde met onze blote ogen kunnen waarnemen. Het komt in Limburg slechts zeer zelden voor, maar ten noorden van de noordpoolcirkel maak je tijdens heldere nachten een goede kans om het te zien. Ik reis daarom ook vaak naar het noorden van Europa om dit verschijnsel te kunnen zien, soms prive maar vaak ook als gids/reisleider.

Meer weten?