ZO
10° | 13°
85%
NO 2-3
Zondag wordt een overwegend bewolkte en vrij kille dag. Het zal niet veel kouder dan normaal zijn, maar na de warmte van de voorbije week zal het toch wel kil aanvoelen.
De maxima komen ergens rond 13 graden uit.
In de loop van de dag vergroot de kans op regen. Die komt dit keer uit een ongebruikelijke hoek, namelijk het zuidoosten. Dit zijn de situaties waarbij er op een januaridag flink wat sneeuw zou kunnen vallen. Zou kunnen, want het is altijd afwachten hoe noordelijk de neerslagzone zal weten te geraken. Doorgaans wordt dit pas in de laatste 12 uur van tevoren duidelijk. Ook in dit geval nog onduidelijk in welke mate Limburg met deze neerslagzone te maken zal krijgen. Er bestaat nog een kans dat de meeste regen grotendeels onder onze provincie door zal schuiven, richting Henegouwen en West-Vlaanderen.
De wind waait zwak tot matig uit het noordoosten.
Vrijdag is het nog zeer zacht najaarsweer. Vanaf de late namiddag neemt de kans op een beetje regen toe.
Het weekend verloopt koeler. Volgens de nieuwste berekeningen moet er zowel op zaterdag als op zondag rekening worden gehouden met neerslagkansen.
Vanaf het weekend van 17 en 18 oktober kunnen we maxima rond 15°C verwachten.
Het blijft meestal droog.
Weerkaarten voor een termijn van 7 dagen en verder vooruit zijn per definitie onbetrouwbaar.
Voor een goede inschatting van zekerheden, onzekerheden en de marges die we in acht moeten nemen zijn we voor deze termijn altijd aangewezen op de pluimverwachtingen.
Cijfers in eender welke app voor een termijn van 7 dagen en verder vooruit zijn dus ook onbetrouwbaar aangezien deze slechts één van de vele mogelijke scenario’s voorstellen als een voorspelling.
