Altijd op de hoogte met weerpush   —   Weerpush appstore Weerpush play store

Hitte wordt donderdagmiddag reeds verdreven

Donderdag zal de temperatuur in Limburg eerst nog snel oplopen. Reeds vóór het middaguur zal het 30 graden en meer zijn.
Tegen het middaguur zal er vanuit het westen echter gevoelig koelere lucht binnendringen. Dat gaat gepaard met veel bewolking en misschien ook een klein beetje regen.
Halverwege de namiddag zou de temperatuur zelfs tot beneden 25°C zakken, indien er een poosje regen zou vallen.

Wie denkt dat de warmte hiermee volledig uit onze omgeving wordt verdreven, komt echter bedrogen uit.
Op vrijdag loopt het kwik immers weer op tot dicht in de buurt van 30°C.

Berekende temperaturen voor 12 uur: (Harmonie, bron: Wetterzentrale)

 

Berekende temperaturen voor 14 uur: (Harmonie, bron: Wetterzentrale)

Rond 16 uur zou er dan vanuit het westen regionaal mogelijk een beetje regen kunnen vallen.
De temperatuur zal vanwege de wolken, eventuele regenval en koelere wind verder blijven inleveren:

Berekende temperaturen voor 17 uur: (Harmonie, bron: Wetterzentrale)

 

Er volgt echter toch weer een zwoele nacht naar vrijdag, met temperaturen amper beneden 20°C.

Er is morgen (donderdag 30 juli) dus kans op wat regen.

Weermodel Harmonie komt tussen 15 en 17 uur met zo’n 2 tot 3 liter per vierkante meter.
Momenteel is deze berekening, met regen voor iedereen, wel wat verrassend te noemen.

Weermodel Arome laat de neerslagzone in stukken breken, waarbij Limburg in een droge zone terecht zou komen.
Weermodel ICON-D2 laat de regenzone net ten oosten van Belgisch Limburg passeren.

Neerslag volgens weermodel Arome omstreeks 15 uur:

 

Neerslag volgens weermodel Arome omstreeks 16 uur:

 

Neerslag volgens weermodel Harmonie omstreeks 15 uur:

 

Neerslag volgens weermodel Harmonie omstreeks 16 uur:

 

Neerslag volgens weermodel ICON-D2 omstreeks 15 uur:

Neerslag volgens weermodel ICON-D2 omstreeks 16 uur:

Ruben Weytjens Noorderlichtman

Naast weerman voor Limburg ben ik ook noorderlichtman in IJsland, Finland, Noorwegen en Spitsbergen. Want zoals ik weersverwachtingen voor Limburg maak, zo maak ik noorderlichtverwachtingen voor het hoge noorden.

Noorderlicht is voor mij het mooiste natuurfenomeen dat wij hier op Aarde met onze blote ogen kunnen waarnemen. Het komt in Limburg slechts zeer zelden voor, maar ten noorden van de noordpoolcirkel maak je tijdens heldere nachten een goede kans om het te zien. Ik reis daarom ook vaak naar het noorden van Europa om dit verschijnsel te kunnen zien, soms prive maar vaak ook als gids/reisleider.

Meer weten?