Vrolijk Pasen!
Tot halverwege de namiddag blijven de wolken in de meerderheid. Soms kan het zelfs even een beetje druppelen.
De temperatuur zet vandaag een stapje terug en bereikt een maximum rond 13°C. Lokaal kan het onder een goed gemikte opklaring even 14 a 15°C worden.
De wind haalt lange tijd gemiddeld 4 Beaufort uit het westen. Er zijn rukwinden mogelijk rond 50 km/u.
Na het middaguur zakken de windvlagen geleidelijk beneden 40 km/u.
Pas in de loop van de avond zal deze wind grotendeels wegvallen.
Vanavond ontstaan er brede opklaringen. Er volgt een grotendeels heldere nacht naar maandag.
De temperatuur blijft net boven het vriespunt.
In de loop van zaterdag zullen er buien over onze provincie ontstaan, maar het is niet zeker dat het overal in Limburg nat wordt. Er is kans op lokale onweershaarden.
Zondag zit er nog maximaal 19°C in. Regen- en buienwolken zijn nooit ver uit de buurt, maar we kunnen er opnieuw geluk mee hebben.
Vanaf maandag wordt het koeler. Op woensdag en donderdag wordt het moeilijk om 15°C te bereiken.
Mogelijk moet er op donderdag- en vrijdagochtend rekening worden gehouden met grondvorst.
Nieuw: Kun je niet wachten op mijn update na een analyse van de berekeningen door diverse weercomputers?
Op deze pagina vind je alvast een gedetailleerde prognose voor de komende 5 dagen in jouw gemeente op basis van het Europese weermodel ECMWF.
Op deze pagina vindt u een uitleg over de interpretatie van diverse weerkaarten en grafieken, met vervolgens vele links naar diverse bronnen waar deze gegevens gepubliceerd worden. Dit zijn ook de gegevens die gebruikt worden om tot een weersverwachting te kunnen komen, mits een correct gebruik ervan.
Lees meer
Voor de zeer korte termijn zijn de weerkaarten niet meer zo relevant, en kunnen we veel beter afgaan op wat de satellietbeelden (wolken) en radarbeelden (regen) ons tonen. Op deze pagina vindt u een overzicht van de voornaamste wolkenfoto’s en neerslagmetingen, niet alleen boven Limburg maar ook om ons heen.
Lees meer
Op deze pagina vindt u een overzicht van vele meetgegevens uit Limburg en ruime omstreken. Niet alleen van temperaturen, maar ook van andere parameters zoals neerslag, luchtdruk en wind. Deze gegevens kunnen eventueel gebruikt worden om een weersverwachting last minute te kunnen bijsturen.
Lees meer