Altijd op de hoogte met weerpush   —   Weerpush appstore Weerpush play store

Uw reclame hier?

ruben Weytjens weerman Limburg

Dinsdag 6 januari

Vannacht droog. Woensdag sneeuw en wind!

Tijdens de nacht naar woensdag zal het meerdere graden gaan vriezen. Het blijft droog.

De weerkaarten voor woensdag worden steeds witter. Reeds vroeg in de ochtend zal het over het westen en centrum van België gaan sneeuwen bij negatieve temperaturen. De sneeuw zal dus blijven liggen. Zodoende zullen pendelaars die richting Leuven, Brussel of Antwerpen rijden, rekening moeten houden met een mogelijk chaotische ochtendspits. Tenzij de sneeuwzone iets vertraagd is en je zorgt dat je vóór 8 uur ter plaatse bent. Maar de sneeuwzone kan net zo goed een uurtje vroeger arriveren… Waardoor het tussen 6 en 7 al flink aan het sneeuwen kan zijn. De radarbeelden zullen ons vroeg op de ochtend wijzer moeten maken.

In de loop van de ochtend breidt de sneeuwzone zich uit over Limburg. In Limburg wordt wat minder sneeuw verwacht dan over het centrum van ons land, aangezien de sneeuwzone aan activiteit zal inboeten naarmate ze zich verder naar het oosten verplaatst. Maar ook bij ons kan er tussen de 2 en lokaal 5 centimeter sneeuw worden verwacht.

Misschien wordt dit wel de mooiste winterdag van de winter… voor wie de charme of het nostalgische ervan ziet.
Voor wie de weg op moet en te maken krijgt met verkeersproblemen, is het natuurlijk minder leuk.

De temperatuur zal rond het vriespunt blijven schommelen.
De vlokken zullen overigens niet rustig naar beneden dwarrelen, want er komt een matige tot soms zelfs vrij krachtige zuidenwind te staan. Zo zal het bij momenten zelfs op een sneeuwstormpje lijken, al blijven de rukwinden beperkt tot zo’n 50 à 60 km/u.
De wind kan voor verraderlijke sneeuwophopingen zorgen.

’s Avonds is het nog zwaar bewolkt met kans op wat lichte sneeuw.
In de loop van de nacht verschijnen er opklaringen, waardoor het tegen de ochtend ook wat harder kan gaan vriezen.

Laatste update: Ruben - 17:59u
zonsopgang zonsondergang
windrichting ZW 1
regenkans 50%

-5°

-3°

-2°

-4°

-2°

-2°

-4°

(Temperaturen om 10u)
zonsopgang zonsondergang
windrichting ZW 1-2
regenkans 0%

(Max. temperaturen)
zonsopgang zonsondergang
windrichting ZW 2-4
regenkans 15%

-5°

-3°

-2°

-4°

-2°

-3°

-3°

(Min. temperaturen)
Uw reclame hier?
Uw reclame hier?
Uw reclame hier?

Het weer voor de volgende dagen

In de nacht naar donderdag kunnen er enkele buien over Limburg passeren.
Donderdag en vrijdag blijft het droog en zeer zacht lenteweer.
Het weekend oogt momenteel wisselvallig. Vooral in de loop van zaterdag is er kans op buien. Zondag zou droog kunnen blijven.

 

Nieuw: Kan je niet wachten op mijn update na een analyse van de berekeningen door diverse weercomputers? Op deze pagina vind je alvast een gedetailleerde prognose voor de volgende 5 dagen in jouw gemeente op basis van het Europese weermodel ECMWF.

 

Uw reclame hier?

DI

3 maart

| 16°


neerslag 0% wind Z 2


Zacht en meestal zonnig

Dinsdag krijgen we in Limburg opnieuw een zeer zonnige dag. De zon […]

Lees meer
85%
Zekerheid weersverwachting

WO

4 maart

| 16°


neerslag 0% wind O 1-2


Na het ochtengrijs zonnig en zeer zacht

Woensdagochtend is er op veel plaatsen eerst lage bewolking aanwezig. […]

Lees meer
95%
Zekerheid weersverwachting

DO

5 maart

| 18°


neerslag 0% wind ZO 2


Zonnig en zeer zacht

Donderdag wordt het opnieuw een zeer zonnige dag in Limburg. ’s […]

Lees meer
95%
Zekerheid weersverwachting

VR

6 maart

| 19°


neerslag 0% wind NO 0-1


Zonnig

Vrijdag krijgen we opnieuw een zeer zonnige dag in Limburg. De […]

Lees meer
95%
Zekerheid weersverwachting

ZA

7 maart

| 17°


neerslag 2% wind ZO 1-2


Eerst kans op ochtendgrijs. Daarna zonnig en zacht.

Zaterdagochtend kan er regionaal eerst ochtendgrijs aanwezig zijn. […]

Lees meer
80%
Zekerheid weersverwachting
Uw reclame hier?
Uw reclame hier?

Weermodellen

Op deze pagina vindt u een uitleg over de interpretatie van diverse weerkaarten en grafieken, met vervolgens vele links naar diverse bronnen waar deze gegevens gepubliceerd worden. Dit zijn ook de gegevens die gebruikt worden om tot een weersverwachting te kunnen komen, mits een correct gebruik ervan.

Lees meer

Radar & Satelliet

Voor de zeer korte termijn zijn de weerkaarten niet meer zo relevant, en kunnen we veel beter afgaan op wat de satellietbeelden (wolken) en radarbeelden (regen) ons tonen. Op deze pagina vindt u een overzicht van de voornaamste wolkenfoto’s en neerslagmetingen, niet alleen boven Limburg maar ook om ons heen.

Lees meer

Waarnemingen

Op deze pagina vindt u een overzicht van vele meetgegevens uit Limburg en ruime omstreken. Niet alleen van temperaturen, maar ook van andere parameters zoals neerslag, luchtdruk en wind. Deze gegevens kunnen eventueel gebruikt worden om een weersverwachting last minute te kunnen bijsturen.

Lees meer
Uw reclame hier?
Uw reclame hier?
Uw reclame hier?